Dům Alexandra Saláka skýtá dostatek prostoru i výhledy do zeleně
Bývalý hokejový brankář Alexander Salák s manželkou Michaelou mají početnou rodinu. Spolu se svými šesti dětmi se po kočovném životě v zahraničí usadili v oblasti Tiché Šárky v Praze 6. Prostorný dům nabízí velkorysý vzdušný prostor a panoramatické výhledy do okolní zeleně.
Mohlo by vás zajímat
Londýnský apartmán je světlý, elegantně zařízený a útulný. Zkrátka moderní se vším všudy. Přitom ještě před 12 lety byste sem pozvání k návštěvě zdvořile odmítli. Možná i nezdvořile. Protože o soukromou prohlídku uzavřených městských toalet stojí jen málokdo. Architektka je šikovně přestavěla na bydlení.
Podkrovní mezonetový byt v centru Prahy je doslova deklarací elegance a moderního minimalismu. Zásluhu na tom mají jak developer a investor, tak architekt Jan Bek a architektka Michaela Záhorovská, která úvodní vizi dotáhla do posledního detailu.
Legendární zpěvák irské skupiny U2, Bono Vox, si koupil v Hollywood Hills nový dům za sedm milionů dolarů, v přepočtu 170 milionů korun. Atypický objekt navrhl architekt Noah Walker. Dům je v jedné z nejexkluzivnějších částí Los Angeles a je z něj rozhled do širokého okolí.
Názvem Casa mac by la Errería se honosí rodinný dům ve starém centru městečka ve španělské provincii Alicante. Moderní obydlí je dokonale integrováno do historického kontextu zachováním původní fasády z roku 1930.
Díky celoročnímu slunečnému počasí Los Angeles dlouho přitahovalo bohaté a slavné. Čtvrť Fremont Place byla vybudována v roce 1911 a byla navržena, jak se říkalo v reklamách, „pro muže s prostředky“. Byla to první uzavřená komunita v LA, s typickými nádhernými kamennými sloupy, které stojí dodnes.
Návratem na milované pražské Vinohrady prozatím skončilo putování textaře, spisovatele, skladatele a v neposlední řadě galeristy Richarda Bergmana. Ten se do hlavního města vrátil po několika letech bydlení na pražském předměstí, a jak sám říká, už by neměnil.
Kateřina a Lukáš se rozhodli odejít z města na venkov. Sehnali pozemek ve starší chatové kolonii, přesto dnes bydlí v „paneláku“. Nový dům má totiž konstrukci z dřevěných panelů. Vybrali firmu, architekta, sami se zapojili do stavby a stěhovali se do roka.
Pro osmý díl seriálu Novozélandské domy snů, jehož průvodcem je moderátor Matthew Ridge, vybírala nejzajímavější domy architektka Stacey Farrellová. Ukazuje také, jak lze při stavbě ušetřit. I svůj vlastní dům totiž musela stavět „na etapy“.
Nemusí jít pokaždé jen o klasický dům. Také obytný automobil bývá někdy určený k bydlení. Česká meteoroložka a moderátorka Alena Zárybnická je doma ve Špindlerově Mlýně. Ke svému skromnému bydlení ve špindlerovském paneláku nemá chatu či chalupu, ale obytné auto. Slouží jí jako pojízdná kancelář a zároveň útočiště.
...
Jak postavit moderní dům v památkově chráněné historické čtvrti? Novoty v coloradském městě Boulder nevidí rádi, a proto se musela novostavba chytře maskovat. Za kamufláž jí posloužily tradiční rysy regionálních staveb. Navenek je to obyčejný dům s verandou, který v interiéru vyniká útulností a komfortem.
Už i do Kalifornie dorazila recyklace týkající se zajímavých stavebních artefaktů. Ne všude je tak vítaný bagr, který má vyčistit stavební plochu po staré nemovitosti…
Soused v posledním patře se každý rok na Silvestra utrhne ze řetězu, nakoupí obrovské množství petard a dělbuchů a od rána do rána druhého dne vše hází z okna směrem na ulici, popisuje Adam problémy pro seriál Sousedské války.
Co se mu líbí, tím se obklopil. Podnikatel Robert Mariánek výtvarné umění nejenom sbírá. Přiznává, že mu změnilo volný čas a ovlivnilo i nové bydlení. Se svou ženou Zuzanou a ve spolupráci s interiérovou designérkou přizpůsobil rodinný dům umělecké sbírce.
Takovou přestavbu jen tak nenajdete. Dům stojí v malebném údolí řeky Tyry, v srdci moravskoslezských Beskyd. Na pozemku, kde v minulosti stávala osamělá hájenka, vybudoval předchozí majitel roubenou stavbu a zřídil k ní jezírko. Nový investor však chtěl zásadní změnu.
Jola a Maty, pár se třemi dětmi, žijí od letošního léta spokojeně ve svém bytě v pražských Dejvicích. Prostor velký necelých 38 metrů čtverečních mají prakticky zařízený a nyní již vánočně nazdobený. Společně se těší na první Štědrý den v novém bytě.
Architekt Anthony Hoete strávil tři desítky let v zahraničí, zejména v Británii, kde si vydobyl uznání i řadu cen. Nakonec se však maorský autor vrátil na Nový Zéland, kde je profesorem architektury na univerzitě v Aucklandu. Jeho domy by mohly inspirovat i české architekty nebo investory.
Vánočně ozdobený dům je hezká věc, ale nic by se nemělo přehánět. Může to dopadnout i takto. Podívejte se na ty nejdivočejší vánoční výzdoby rodinných domů, které už jsou trochu přes čáru.
Vánoční dárek kupovaný na poslední chvíli? Nic neobvyklého. O to těžší však bývá vybrat něco zajímavého. Co třeba vyzkoušet „trochu designu“, netradiční elektroniku či vázu s broukem či havranem. Nebo stromeček z 3D tiskárny...
Dovedete si představit dvoumilionovou Prahu? A dvoumilionový Středočeský kraj? Tedy čtyřmilionové jádro Čech? My, dospělí, už to nezažijeme. Ale dnešní děti a jejich děti budou v takovém světě žít. A hlavně chodit do školy, pracovat a léčit své neduhy i ve věku přes 80, ba 90 let.
Když změna, tak pořádná, řekli si mladí manželé z Hodonína. A její realizaci svěřili architektce Kateřině Horych ze studia Atel!er. Ta neváhala – razantní proměna bytu mladého páru začala samozřejmě zásadní změnou dispozice.
Bydlíme v nájemním domě, který vlastní jeden majitel. Před šestnácti měsíci se přes chodbu přistěhovali noví sousedé – mladá rodina. Jejich pes neurčité rasy (vesnický oříšek) zůstává celé hodiny v bytě sám. Ze žalu dokáže štěkat až pět hodin v kuse, píše Filip v příspěvku do seriálu Pronájem pod lupou.
Betonový bunkr z dob druhé světové války stojí v v Ringsteadu v Dorsetu. Bývalá britská vojenská budova je nyní určená k rekreaci. Proměněný bunkr ukazuje cestu, jak dát těmto nevyužitým stavbám nový život.
Villa Fortuna v exkluzivní oblasti Rocío de Nagüeles v Marbelle představuje luxusní bydlení s velkou zahradou a bazénem. Třípodlažní stavba je ukázkou moderní architektury, která vyzdvihuje čistotu tvarů a použití ušlechtilých materiálů v kombinaci s dokonalým italským designem. Přináší tak jedinečný zážitek z bydlení. ...
Spolu s manželkou Terezou naložili v roce 2018 všechny čtyři děti do obytného auta a vyrazili na rok na cesty. Po návratu do Česka Jan Rychtařík přetavil zkušenosti s životem v autě do obytných vestaveb, které staví.
Trosky z druhé světové války byly použité k vytvoření antropogenního kopce ve Varšavě, který byl transformován ateliéry archigrest a topoScape na park u Mohyly Varšavského povstání. V tomto výjimečném projektu, který vyhrál Evropskou cenu za veřejný prostor 2024, najdete výrazně zastoupené také produkty tuzemské značky mmcité. ...
Prodeje letních zájezdů i na exotická místa a do pětihvězdičkových hotelů v Alpách i jinde jasně ukazují, že zájemců o luxusní ubytování je v Česku dost. To by tuzemským zájemcům měl splnit i wellness & SPA resort Svatá Barbora v Peci pod Sněžkou.
V Česku je na prodej velké množství horských roubenek, chalup i horských apartmánů, které stojí nedaleko sjezdovek a jsou obklopené krásnou přírodou. Podívejte se na ty nejzajímavější.
Valašské Meziříčí leží ve Zlínském kraji na soutoku dvou
řek, Vsetínské a Rožnovské Bečvy. Náměstí v historickém
jádru města čekalo na rekonstrukci dlouhých 60 let.
Má sedm sourozenců a jako syn irského přistěhovalce si architekt Michael O´Sullivan musel vždy spoléhat sám na sebe. Možná i proto si vlastnoručně postavil svůj dům a vyrábí i nábytek pro své klienty. Má tak velkou úctu k řemeslu a manuální práci. Tomu odpovídá i výběr domů, které připravil pro seriál Novozélandské domy snů a jeho moderátora, Matth ...
Vídeň se může pochlubit předlouhou řadou objektů, které dodnes připomínají vznosnou architekturu minulosti. To proto, že i když již tyto stavby neslouží svému původnímu účelu, dokázaly se adaptovat na něco jiného. Platí to i pro zdejší čtveřici plynojemů. Gasometrů, jak tu říkají.
Koupě nového domu v Beverly Hills v Los Angeles není jen o zaplacení kupní zálohy ve výši 20 procent. Klient musí zaplatit i pozemkovou daň, základní pojištění a úrok hypotéky. To u domu za 14 milionů dolarů a záloze skoro tři miliony dělá jen na poplatcích téměř 27 tisíc dolarů měsíčně, z toho je víc než polovina daň z pozemku. ...
Světlý interiér, nejmodernější design, k tomu výhledy na jezero obklopené vzrostlými borovicemi. O kterou luxusní zahraniční destinaci jde? O domácí, a to necelých sto kilometrů od Prahy. Designérka Linda Povolná si v apartmánu zrekonstruované vily nedávno zařídila originální bydlení.
Můj soused je obec. Na jejím pozemku rostou vzrostlé borovice, jejichž větve zasahují až 4 metry na můj pozemek, popisuje Jakub problémy pro seriál Sousedské války.
Devadesátky byly pro Husákovy děti jiskřivou dobou světlých zítřků, optimistických očekávání a reálných nadějí. Starý, socialistickou přestavbou poznamenaný dům na návsi s velkou, i když zanedbanou zahradou, jen pár minut od mého rodiště, stál sice veškeré moje úspory a ještě dvě stavební spoření, ale byla to láska na první pohled. ...
Hvězdný herec Richard Gere oslavil 31. srpna pětasedmdesátiny. Zároveň se otec dvou malých synů rozhodl k radikálnímu kroku: prodat svůj dům, opustit Spojené státy a přestěhovat se do Španělska.
Perla architektonického expresionismu – Strossova vila od architekta Thila Schodera – se nachází v Liberci.
Bez ruchu a šumu velkoměsta si skladatel a spisovatel Richard Bergman nedokáže svůj život představit. A ač bydlí v hlavním městě, pravidelně utíká z jeho dosahu na vzdálenější předměstí, kde má vše, co potřebuje k relaxaci.
Podvody přes internet jsou v módě, ale podvodníky najdete i v obchodech. Dokonce se můžete nechat napálit i u takových produktů, jako jsou okna, střecha nebo nábytek. Prodejci tvrdí, že jde o konkrétní kvalitní značku, ale při prvním problému se ukáže, že avizovaný výrobce s produktem nemá nic společného.
Třípodlažní byt v budově patřící do historického panského dvora se stal velkou výzvou. Díky poctivé řemeslné práci a souladu mezi mladou rodinou a architektem vznikl během rekonstrukce atypický a příjemný domov, do kterého se propsala i záliba majitelů v letectví.
Američan Dan Bilzerian je hráč pokeru a hvězda sociálních sítí. Je mu 44 let a právě se rozhodl prodat své luxusní sídlo v Las Vegas se sedmi ložnicemi, pěti koupelnami, garáží pro 16 aut, a dokonce i halou s basketbalovým hřištěm. Bilzerian se proslavil svým extravagantním životním stylem a focením se spoře oděnými modelkami.
...
Impozantní barokní komplex s bohatou osmisetletou historií byl dlouhá staletí duchovním, hospodářským i vzdělávacím centrem celého regionu. Jeho velká část se však v posledních desetiletích nacházela kvůli komunistické ,péči‘ ve značně zdevastovaném stavu, který neodpovídal historickému významu této národní kulturní památky.
...
„To je spíš dřevěný stan nebo kůlna,“ podivoval se moderátor seriálu Novozélandské domy snů Matthew Ridge nad prvním domem, který vybrala jako ukázku skvělého bydlení architektka Julie Stoutová. Teprve když vstoupil dovnitř, pochopil. Ostatně i další vybrané domy vás překvapí.
Z dálky možná připomíná klasickou chatu, se střechou ve formátu „áčka“. Zblízka je třeba odhad poupravit. Na Bunkie on the Hill – Boudě na kopci, jak ji nazývají majitelé, je typického a tradičního vlastně jen málo. Nabízí stylové zázemí i tepelný komfort moderního obydlí. Dá se tu snít i pracovat.
Posledně jsme navštívili Ještěd a na severu Čech se ještě chvíli zdržíme. Podíváme se do Liberce (německy Reichenberg) v dobách jeho největší slávy, kdy tu mimo jiné vznikla nová radnice, jíž se nedávno vrátil původní lesk.
Malibu je oblíbenou destinací pro celebrity z mnoha důvodů. Patří k nim soukromí, luxus a blízkosti Los Angeles. Příroda tady nabízí místo, kde hvězdy mohou odpočívat a schovat se před veřejností. Zdejší domovy proto patří k nejdražším nemovitostem v Kalifornii i díky výhledům na oceán. Před lety si tu postavil dům i český pár. ...
Luxusní rezidence rapera Seana Diddyho Combse v Los Angeles je na prodej za 62 milionů dolarů, v přepočtu za 1,5 miliardy korun.
Můžete mít pocit, že dostatek všeho zabíjí kreativitu. Pokud se musíme potýkat s těžkostmi, překonávat překážky a improvizovat, něco se v nás probudí. Z nedostatku vznikají skvělé věci. Jako v případě interiéru ve starém viktoriánském domě uprostřed Londýna.
Na kraji Velkých Losin, při výjezdu na Bukovice, stojí v mírném svahu tři sruby. David je spolumajitelem všech tří domů a Jirkovi patří stavební firma specializovaná na sruby. Před touto realizací se neznali, ale teď jsou z nich nerozluční přátelé. Ale zpátky na začátek příběhu.
Praktické dárky do bytu radost určitě udělají, designové mají ještě jednu výhodu: obdarovaný by se je asi jen tak nekoupil, ať už kvůli ceně, nebo proto, že by pravděpodobně sáhl po něčem, co právě potřebuje. Designové dárky jsou hodně pro radost. To platí o skleněných unikátech dvojnásob.
Ačkoliv za ní stojí velkolepé dílo, udivuje skromností. Když říká, že nikdy netoužila vyniknout a ani si nemyslí, že se tak stalo, okamžitě jí uvěříte. Světoznámá architektka Eva Jiřičná, která převzala od prezidenta 28. října Řád bílého lva, vypráví o svém životě v pokoře a s milou otevřeností.