Maaxi.cz

Zlatá fasáda za půl miliardy není jedinou předností Masaryčky, podívejte se

Celkem 326 razítek, deset let příprav a dva roky stavby. A také 2,5 miliardy korun nákladů, z toho jen zlatá fasáda přišla na půl miliardy. To vše je projekt Masaryčka, který výrazně změnil a ještě změní centrum hlavního města.

Mohlo by vás zajímat

Knížecí dům v Jablunkově má zpět svou krásu. Plastová okna jsou pryč

Město Jablunkov na Těšínsku hledalo nové prostory pro muzeum, protože ty staré už nevyhovovaly. Volba padla na takzvaný Knížecí dům, historickou památku, která ovšem potřebovala důkladnou rekonstrukci.

Mezonet v Českém Krumlově je stejně skvělý jako jeho majitel

Malíř, ilustrátor a grafik Jindra Čapek se po návratu z dlouhé emigrace usadil před více než dvaceti lety v Českém Krumlově. Mezonetový byt v renesanční památce je pro něj zároveň uměleckým ateliérem a díky unikátnímu výhledu i místem inspirace.

Zachránili zámky v Česku. Díky odvaze a úsilí vrátili ruinám jejich krásu

Mirošovice, Ctěnice, Kácov a třeba i Slezské Pavlovice, Hošťálkovy či Slavičín. Zde stojí zámky, které osvícení majitelé či vedení obcí dokázalo často zázrakem zachránit. Díky těmto zapáleným nadšencům jsou bývalé ruiny určené k demolici opět ozdobou a lákají k návštěvám. Rekonstrukce mapuje putovní výstava Má vlast cestami proměn. ...

Koňský ranč vypadá jako složený z několika prefabrikovaných modulů

Slávu a statut města přinesli Malibu milovníci koní. Nechali se totiž inspirovat kulisami nedalekých kovbojských vesniček. Projížďky na koních lákaly i největší filmové hvězdy, a tak se v Malibu a okolí doslova vyrojila spousta rančů. Ovšem moderních, za což může i Ray Kappe, nedávno zemřelý zakladatel Sci-Arc a velice respektovaný architekt v Los ...

Prstenec kolem Prahy nabízí krásné a zajímavé domy na prodej. Podívejte se

Vysněné bydlení v rodinném domě za Prahou trvá desítky let a zájem stále trvá. Popularitu si postupně získávají i méně známé lokality, ale v nabídce nechybí ani vyložené hity. Podívejte se, co je na prodej.

Ve starém pavlačovém domě vznikly půvabné garsonky se stylovými prvky

Starý pavlačový činžák v pražské žižkovské zástavbě měl sice svoji atmosféru, ale byl v dezolátním stavu. Developer jej musel proto podrobit opravdu důkladné rekonstrukci, a to od sklepa až po půdu, kde se navíc dělala i nástavba. Celý objekt chtěl využívat ke komerčním účelům a zrekonstruované byty pronajímat.

I bosá noha dělá rámus, sousedským sporům kvůli hluku se lze vyhnout

I když se doma obvykle přezouváte a neklapete po podlaze v podpatcích, i bosá noha je zdrojem takzvaného kročejového hluku. O tom, jaký zvládnou vytvořit malé děti a jejich hračky včetně odrážedel, nemluvě. Bez protihlukových podložek se tak většinou neobejdete.

Dům postavili za Prahou, kde je nádherná příroda, výhled do lesa a vlak

Když se Jakub s manželkou Evou rozhodli pro stavbu vlastního domu, měli jasno ve třech věcech. Hledali pozemek s výhledem, chtěli, aby dům navrhl architekt, a plánovali ho vybudovat jako dřevostavbu. „To byly naše parametry, ze kterých jsme nechtěli couvnout. A podařilo se,“ říká Jakub.

Extrémně levný domek můžete demontovat a klidně postavit jinde

Uprchlické tábory, přírodní pohromy, klimatické změny, války… Ať se však děje cokoli, lidé potřebují bydlet, třeba jen provizorně, ale přece jen důstojně. Bangladéšská architektka Marina Tabassum přišla s řešením – domkem Khudi Bari, jehož stavba tvořená lehkou konstrukcí je extrémně nízkonákladová.

Ondřej Suchý se s manželkou usadil na Kokořínsku. Má i tajuplnou badatelnu

Hluboko v lesích na Kokořínsku je ukryta chalupa, ve které žije spisovatel a novinář Ondřej Suchý se svou manželkou Johanou. V rohu pozemku má vykázaný zahradní domek, do kterého soustředil svůj po léta pečlivě budovaný archiv.

Loft, který je rájem pro děti, se bude měnit podle jejich věku

V industriálním prostoru projektu Vanguard se podařilo vytvořit Family loft pro rodinu s dvěma malými dětmi, která odmítá běžné konvence a touží po originalitě a osobním stylu. Každý zde má své soukromí, protože se podařilo zvětšit podlahovou plochu z původních 95 na 140 metrů čtverečních.

Muzeum policie v Praze vystavuje sud z Orlíku i případ vraha Hojera

Také často přemýšlíte na Nuselském mostě, co je to za růžový kostel na ostrohu? Založil ho Karel IV. a za ním stojí bývalý augustiniánský klášter, ve kterém už téměř šedesát let sídlí policejní muzeum. Expozice odkrývá historii četnictva a policie v dosud nezmapovaných prostorách. Článek přinesl magazín City Life. ...

Území indiánů teď patří kreativcům, návštěvy vítají figuríny u bazénu

Sunland byl původně domovem indiánů z kmene Tongva. Dnes tady žije více než 16 tisíc obyvatel, většinou mladých kreativců na volné noze, kteří si tu užívají čistý podhorský vzduch a zábavu podle svých představ. V centru LA jsou přitom za 30 minut; dříve trvala cesta celý den.

Mariánské Lázně mají nádherné sady. Přes 200 let slouží k načerpání sil

Jednu z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších dominant Mariánských Lázní vybudoval v devatenáctém století ve spolupráci s městem renomovaný zahradní architekt Václav Skalník.

Co jsi to, sakra, udělal? Rodina nemůže uvěřit proměně synova bydlení

Designér Jonny Carmack koupil v americkém Connecticutu starý statek z 19. století, který proměnil ve vysněné bydlení. „Vždy jsem chtěl bydlet v domečku pro panenky,“ přiznává.

Inspiraci pro svůj dům našli v USA, zaplnili jej obrazy i stoletými trámy

Akční rodina zastává názor, že dům by měl sloužit jim, a ne oni jemu. Dům na konci ulice, ve kterém našli svůj domov, je přesně takový. Rezonují v něm tužby každého z nich. Zařizovala jej totiž žena, která zná dokonale nejen preference celé rodiny, ale navíc i řemeslo interiérového designu.

Úspory energie a péče o životní prostředí díky modernizaci vytápění

Letní měsíce představují ideální příležitost pro výměnu starého plynového kotle za nový, úspornější model. Pražská plynárenská, dlouholetý expert na energetické řešení, nabízí svým zákazníkům moderní kondenzační kotle, které se pyšní nejen nižší spotřebou energie, ale také pozitivním dopadem na životní prostředí. ...

Špína, zápach a vše zničené. Sousedovi psi řádí i močí po chodbách a nás to ničí

Bydlím v bytovce, kde mají snad všichni nějakého psa. Jeden běhá po chodbách a vše ničí, další močí na rohožky, ostatní znečišťují zdi. A všichni dohromady vyjí, štěkají a ničí fasády domů. Celé okolí páchne, popisuje Jan svůj problém pro seriál Sousedské války.

I s tmavým nábytkem vytvořili útulný domov pro muže, který často cestuje

Moderní, pánsky laděný byt v tmavších barvách s dominantními prvky dubového dřeva a černými designovými světly. Taková byla představa majitele bytu 2+kk v Praze 3 na Žižkově. Architekti ze studia stavba&design jeho přání přesně naplnili.

Češka koupila dům na Fuerteventuře. Má skvělý druhý domov, který vydělává

Prázdninový dům jsme s přítelem začali hledat v roce 2022. Cílem bylo najít místo, kam budeme nejen rádi jezdit, ale které si na sebe i částečně vydělá díky pronájmu. Štěstí se na nás nakonec usmálo na Kanárských ostrovech, píše Barbora Tomšovská ve svém příspěvku do seriálu Češi v zahraničí.

Češka koupila dům na Fuertaventuře. Má skvělý druhý domov, který vydělává

Prázdninový dům jsme s přítelem začali hledat v roce 2022. Cílem bylo najít místo, kam budeme nejen rádi jezdit, ale které si na sebe i částečně vydělá díky pronájmu. Štěstí se na nás nakonec usmálo na Kanárských ostrovech, píše Barbora Tomšovská ve svém příspěvku do seriálu Češi v zahraničí.

Luxusní vila má i svůj kamenný vodopád a lázeňské centrum s vinotékou

Dračí dům je nejnovější luxusní obydlí od designéra Jae Omara za 22 milionů dolarů (v přepočtu asi 509 milionů korun), vytvořeného ve spolupráci s JVE Development. V kopcích Pacific Palisades jde o dům se sedmi ložnicemi a devíti koupelnami.

Zpěvák Roth našel vysněný dům za Prahou. S koupí počkal na magické datum

Zpěvák Pavel Roth žil celý svůj život v Praze. Později ale zatoužil po klidu, proto se rozhodl z hlavního města odstěhovat a vyměnil panelákový byt za menší domek. S manželkou Evou si dnes nemohou svoje bydlení vynachválit, protože konečně mají zahradu s bazénem.

Slavná zpěvačka s divokou minulostí si pořídila plážový dům

Většina umělců investuje své zisky do nemovitostí. To platí i o Grace Slickové, americké zpěvačce a malířce, které se přezdívalo královna sanfranciské hudební scény v dobách lásky a hippies 60. a 70. let. V roce 1970 si koupila plážový dům se čtyřmi ložnicemi v malém přímořském městečku Bolinas severně od San Francisca. ...

Do obrazu se doslova ponoříte. Samsung v televizorech nasazuje umělou inteligenci

Umělá inteligence nastoluje novou éru domácí zábavy. Nejnovější Samsung AI televizory vám zprostředkují dokonalou atmosféru sportovních přenosů, u napínavých filmů se budete cítit jako v kině a během hudebních koncertů budete zpívat jako nikdy dříve. Umělá inteligence navíc vytvoří bezpečnostní štít nad všemi elektronickými zařízeními v domácnosti. ...

Mezonet pro právníka má speciální skříně pro obleky i velkou knihovnu

Byt v tmavých barvách? Proč ne, když je to přání majitele bytu, které odpovídá jeho představám. Pro architekty to byla dokonce radost a příjemné osvěžení, že mohou po záplavě světlých bytů navrhnout něco jiného.

Slavná Christina Ricci prodává svůj dům v Los Angeles. Chce 52 milionů

Americká herečka Christina Ricci prodává svůj dům v Los Angeles, který sdílela se svým bývalým manželem Jamesem Heerdegenem, za 2,25 milionu dolarů, v přepočtu za 52 milionů korun.

Byt mladého muže, který tvrdí, že věci doma nehromadí. Nemá ani televizi

Proč byly (ne)barvy a klasické materiály ve zrekonstruovaném bytě v činžovním domě výhodou? Majitel Matěj si díky nim mohl pronajatý prostor zařídit bez omezení, stylově i jako malou galerii.

Karmelitky se v Drastech vrhly do práce. Klášter vznikl ze zarostlé skládky

Malou obec Drasty, která je součástí Klecan ve Středočeském kraji, dlouho hyzdil zpustlý areál bývalého statku, třebaže jde o kulturní památku. Nové majitelky začaly intenzivně pracovat na nápravě.

Mladá žena miluje opuštěné domy. Na zámku ji čekaly kočáry i oblečení

Angličanka Becca Morganová má zajímavého koníčka – tzv. urbex. Fanynka opuštěných míst jezdí za zchátralými domy po celém světě. U snímků neuvádí přesné místo. Tentokrát se vydala do zámku na severu Francie.

Návrh podkrovního bytu začal od jednoho světla a dvou obrazů

Na začátku návrhu interiéru bylo jedno světlo a dva obrazy. Že to není možné? Ale je. No kidding neboli Bez legrace, tak svůj projekt nazvali architekti ze studia Delicode. Když se rodině tento příběh pro jejich městský byt zalíbil, už jim nic nebránilo rozvinout tuto vizi.

Do malého wellness domku se vešla sauna, fitko, kuchyňka i odpočinkový kout

Na začátku stálo jednoduché zadání: zútulnit zavedenou zahradu, která přiléhala k rodinnému domu. Něco však chybělo. Přáním majitelů byl aktivnější wellness odpočinek v zahradě včetně sauny, kuchyňky a fitness koutku.

Betlémská kaple na pražském Žižkově je jediný kubistický kostel v Praze

V neděli 28. června 1914 se stovky evangelíků helvétského vyznání sešly na Žižkově na první bohoslužbě v nově postavené Betlémské kapli. Skrytá na dvorku za průjezdem fungovala jako klidná oáza stranou pozornosti všech režimů. A dodnes je skrytou perlou kubismu, článek přinesl magazín City Life.

Podkrovní byt ve stylu vily Tugendhat oslní důrazem na detail

Majitel bytu měl zcela jasno o podobě svého nového bydlení: přál si vytvořit exkluzivní prostor ve stylu funkcionalismu s moderními prvky bez zbytečných kusů nábytku. Interiér měl být primárně funkční, ale nesměl zapomenout na originalitu.

U Děčína postavil dům z lodního kontejneru za půl roku a 1,2 milionu korun

Tomáš Roháč miluje cestování, netradiční ubytování a ekologii. „Na cestách po zahraničí mě velmi zaujala výstavba z lodních kontejnerů. Začal jsem se o tento druh staveb zajímat a úplně jsem jim propadl. Rozhodl jsem se, že to zkusím u nás,“ popisuje své začátky.

Zůstaly jen nosné zdi. Tříčlenná rodina má za 1,5 milionu příjemné bydlení

Byt v pražských Vršovicích velký 63 metrů prošel kompletní rekonstrukcí. Z původní dispozice zůstaly jen nosné stěny, ale ani ty se neubránily několika zásahům. Za proměnou stojí architektky Petra Ciencialová a Kateřina Průchová ze studia Plus One Architects.

Skvělý surfař byl jen samouk, přesto navrhl skvělé domy. Podívejte se

V Los Angeles mají majitelé a spolumajitelé nemovitostí možnost si navrhnout i postavit rodinný dům bez licencovaných profesionálů, jejichž ceny se dotýkají hvězd. Je jen potřeba získat informace od plánovacího technika na okresním úřadě a zvládnout požadavky ke stavbě nového domu.

Místo sardinkovým návštěvám v paneláku dali přednost kouzelnému srubu

Myšlenka na druhý domov v Krušných horách vznikla vlastně tak trochu z nutnosti. Tomáš s manželkou a dětmi žijí ve středních Čechách. Rádi navštěvují rodiče, ale návštěva čtyřčlenné rodiny v panelovém bytě představovala hodně náročnou záležitost. A tak se rozhodli pořídit si rekreační objekt blízko prarodičů. ...

Domy za Prahou, do kterých se můžete ihned nastěhovat. Podívejte se

Sen o rodinném domě za Prahou si můžete ihned splnit. Na prodej jsou nemovitosti s krásnou zahradou, vzrostlými stromy, terasou a někdy i bazénem. Domy jsou v perfektním stavu. Stěhovat se můžete ihned.

Ocelový prstenec vytváří z dřevostavby úžasný kruhový dům s atriem

Přímo v přírodě, v klidném místě mezi stromy, si našel manželský pár z Prahy svůj vysněný domov. Neobvyklá dřevostavba uprostřed zeleně v osadě Kersko u Nymburku má jako dominantu ocelový kruhový horizontální prstenec.

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu renesanční tvrze v Mohelnici-Podolí v Olomouckém kraji prohlédnout.

Módní návrhářka má s manželem hotel. Začínali od nuly ve zchátralém domě

Módní návrhářka Martina Pipková Loudová vybudovala s manželem Tomášem Pipkem v Kutné Hoře hotel a restauraci. Začínali od nuly, a to koupí zchátralého objektu, který přeměnili v moderní areál poskytující ubytování, gastronomii i wellness.

Mrakodrapy v LA jsou krásné, při zemětřesení z nich jde však až strach

„Bylo to hrozné, nejenom pohyb budovy a otřesy bytu, ale především strašidelné zvuky a skřípění kovových nosníků. Nedalo se nikam utéct. Výtahy nejezdily a v chodbách byla tma. Byli jsme uzavřeni jako v kleci,“ tak popisuje Helena zemětřesení, které prožila v Los Angeles v jednom z mrakodrapů.

Téměř sto let starý dům výrazně omládl, i přes dohled památkářů

Partneři Romana a Pavel se před časem pustili do stylové rekonstrukce bytu. V čem byla jiná? Proběhla svépomocí v bezmála sto let starém rodinném domě ve vilové čtvrti historického města.

Soused střílí z okna po holubech na protějším domě. Kdy se trefí do nás?

Soused míří vzduchovkou na protější bytový dům. Střílí, kdy se mu zachce. Někdy se trefí, jindy ne. Ale holubi se vždy vyplaší a na čas odletí. Je spokojený, účel byl splněn. Navíc holuby tráví a různě trousí po zemi jedovaté návnady, popisuje Zdeněk svůj problém pro seriál Sousedské války.

Mezonet pro IT specialistu má unikátní dominantu, vinotéku pro 420 lahví

Původní podkrovní byt vznikl přibližně před deseti lety v základním standardu. Novou podobu teď dostal interiér v klasickém činžovním domě přesně podle požadavků klienta. A protože působí v IT, je jasné, že si přál nejen zajímavý design, ale hlavně technologie odpovídající 21.století.

V Příchovicích u Kořenova si postavili krásnou chalupu. Je kopií té původní

V oblíbené výletní a lyžařské destinaci poblíž Harrachova, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, vyrostla chaloupka Dvě sestry otevřená jak veřejnosti pro ubytování, tak pro volné víkendy rodiny a přátel majitelů. Za celou výstavbou a projektem stojí jejich rodinná firma Projectica.

Snili o srubu s krbem. Když ho postavili, museli udělat bolestné rozhodnutí

Pavel s manželkou dlouho snili o srubu s krbem. Nakonec si ho postavili v jižních Čechách a těšili se, jak v něm budou trávit zimní večery. Vidle do růžových vyhlídek budoucnosti nakonec přiletěly ze zcela nečekané strany.

Luxusní vila musí mít věž, to je představa nejen amerických filmařů

Tvůrci filmových příběhů v Hollywoodu milují velké prostory skutečných budov a prosluněných interiérů, ve kterých se kamera a herci mohou pohybovat téměř bez omezení. Pronájem takového domu bývá navíc často levnější než stavění dekorací ve filmových ateliérech.

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za energie. Nový majitel mi oznámil, že byt koupil jako investici a proto zdražuje o sedm tisíc korun, píše Josef do seriálu Pronájem pod lupou.